WODZISŁAW ŚLĄSKI. Nowa placówka oświatowa w wersji mikro
14 grudnia 2022

WODZISŁAW ŚLĄSKI. Nowa placówka oświatowa w wersji mikro

W ubiegłą sobotę, na Starym Mieście otwarto nową placówkę oświatową w Wodzisławiu Śląskim. Jest to najmniejsza szkoła w naszym mieście, gdyż jej uczniami są sąsiedzi w wersji mikro - Wodzisławskie Skrzaty. Nowa instalacja to już dziewiąta diorama, która pojawiła się w miejskiej przestrzeni.

 

Szkołę Wodzisławskich Skrzatów znajdziecie przy Rynku 17, w kamienicy, w której mieści się restauracja Fanaberia. Uczniami tej niecodziennej placówki oświatowej są mali sąsiedzi wodzisławian, zamieszkujący pobliskie instalacje, w tym dwupiętrowy apartament przy Wodzisławskim Centrum Kultury czy drewniane domki przy ul. Kubsza 15. We wnętrzu tego budynku sytuują się klasy lekcyjne, w których skrzaty poszerzają wiedzę z zakresu geografii, matematyki czy plastyki. W murach placówki nie zabrakło także sali gimnastycznej, czyli miejsca przeznaczonego do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, zajęć szkolnego koła sportowego, rozgrywek sportowych oraz innych zajęć sportowych.

 

Nowa instalacja, podobnie jak pozostałe została wykonana przez Rafała Wolnego oraz jego zespół z Małego Drewnianego Domku. Diorama ma mały sekret. Przynosi szczęście dzieciom i młodzieży przed sprawdzianami. Co należy zrobić, aby pomóc szczęściu? Konserwatorem w skrzaciej szkole jest Fuksik Szczęściarek. Przechodząc obok placówki oświatowej w wersji mikro, wystarczy przybić piątkę, a najbliższy egzamin lub klasówka na pewno zostanie zdany!

 

Wodzisławskie Skrzaty cieszą się ogromną popularnością wśród wodzisławian, ale także przyjezdnych. Mikroświat tych stworzeń stał się jedną z atrakcji miasta, a każda nowa instalacja wyczekiwana jest zarówno przez dzieci i młodzież, jak i dorosłych.

 

Gdzie znajdziecie Wodzisławskie Skrzaty?

 

Wodzisław Śląski zyskał nowych sąsiadów w wersji mikro. Ich przybycie pod koniec 2021 roku poprzedziła budowa nowej kopalni przy ulicy Księżnej Konstancji 5, pizzerii u zbiegu ulic Głowackiego i Kubsza, drewnianych domków także przy ulicy Kubsza (pod numerem 15) i przy Rynku 13. Mali mieszkańcy nieustannie powiększają swój miniaturowy świat, dlatego do powstałych już pomieszczeń dołączyła piekarnia przy Rynku 24, farma przy Rynku 29, dwupiętrowy apartament przy ulicy Kubsza 17, Cech Rzemieśliników przy ul. Zamkowej 5 oraz szkoła przy Rynku 17.

 

 

 

Źródło/fot: Wydział Dialogu, Promocji i Kultury UM w Wodzisławiu Śląskim

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl