WODZISŁAW ŚLĄSKI. Nowe godziny otwarcia Pałacu Dietrichsteinów
27 września 2022

WODZISŁAW ŚLĄSKI. Nowe godziny otwarcia Pałacu Dietrichsteinów

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odwiedzających, wodzisławski Pałac Dietrichsteinów zmienia godziny otwarcia w niedzielne popołudnia. Od najbliższej niedzieli, 2 października ta niekwestionowana perełka polskiego klasycyzmu będzie czynna w godz. 12:00-18:00. Wstęp na wystawy, w tym także do „SOWY”, czyli Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, pozostaje bezpłatny.

Przypomnijmy, historyczne i uroczyste otwarcie wierzei obiektu odbyło się w ostatni weekend lipca br. po 4 latach gruntownego remontu. Dwudniowe wydarzenie spotkało się wówczas z ogromnym zainteresowaniem wodzisławian, spragnionych żywego spotkania z historią.

 

Zmodernizowany zabytek zaprasza na zwiedzanie wystaw stałych i czasowych, wciągające wykłady, głośne wydarzenia i niezwykłe koncerty, których w najbliższym czasie nie zabraknie.

 

To także Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności „SOWA”, czyli małe centrum nauki przygotowane przez naukowców z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Każda „SOWA” składa się z dwóch części: wystawy z kilkunastoma eksponatami - stacjami badawczymi, które umożliwiają zwiedzającym samodzielne odkrywanie zjawisk i praw naukowych funkcjonujących w świecie oraz Majsterni, pozwalającej ćwiczyć zdolność rozwiązywania zadań konstrukcyjnych i logicznych.

 

Po drobnych zmianach wodzisławski Pałac otwarty jest w godzinach:

 

poniedziałek - zamknięte

wtorek - 08:00-14:00

środa - 08:00-14:00

czwartek - 08:00-14:00

piątek - 14:00-20:00

sobota - 09:00-15:00

niedziela - 12:00-18:00

 


 

Źródło/fot: Wydział Dialogu, Promocji i Kultury UM w Wodzisławiu Śląskim

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl