WODZISŁAW ŚLĄSKI. PSZOK będzie nieczynny
08 lipca 2022

WODZISŁAW ŚLĄSKI. PSZOK będzie nieczynny

Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim informują, że dziś oraz w dniach 11-16 lipca br. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Marklowickiej 21 F będzie nieczynny dla klientów.

 

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Marklowickiej 21 F będzie nieczynny w dniu dzisiejszym z powodu przerwy w dostawie prądu oraz w dniach 11-16 lipca br w związku z trwającą przebudową PSZOK-u.

Przebudowa PSZOK

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Wodzisławiu Śląskim zostanie przebudowany. Projekt dofinansowany jest z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przedmiotowa inwestycja obejmuje m.in.: przebudowę istniejącego budynku gospodarczego na budynek PSZOK, budowę ścian oporowych oraz infrastruktury towarzyszącej (plac utwardzony, instalacje wewnętrzne i zewnętrzne oraz adaptację i przebudowę budynku łącznika - rozbudowa łącznika o segment mieszczący pomieszczenia biurowe).

 

W ramach tego przedsięwzięcia zostaną wykonane: roboty rozbiórkowe, powierzchnie utwardzone, przeróbka ogrodzenia z nową bramą sterowaną automatycznie, zabudowa ścian oporowych z elementów prefabrykowanych, prace przy budynku gospodarczym - przebudowa konstrukcji i architektury, dobudowanie kominów wentylacyjnych, pokrywy włazu ciepłowniczego, schodów zewnętrznych, dostawa kontenerów i pojemników na odpady, prace przy łączniku (część istniejąca wyburzenia, konstrukcja nowoprojektowanej części, architektura, dach nowoprojektowany, docieplenie elewacji, prace przy łączniku części istniejącej (roboty adaptacyjne w komunikacji)

 

Przebudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów pomoże w ochronie środowiska naturalnego oraz powstawaniu dzikich wysypisk śmieci. Jest to również okazja do tego, aby nasze odpady były ponownie wykorzystywane. Remont zapewni mieszkańcom infrastrukturę niezbędną do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów oraz podniesienia świadomości ekologicznej społeczeństwa.

RFIL - co to jest?

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Na przebudowę Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych miasto pozyskało 3,36 mln zł.

 

Źródło: Wydział Dialogu, Promocji i Kultury UM w Wodzisławiu Śląskim

fot. Wydział Dialogu, Promocji i Kultury

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl