WODZISŁAW ŚLĄSKI. Spotkajmy się na Baszcie Rycerskiej
16 sierpnia 2022

WODZISŁAW ŚLĄSKI. Spotkajmy się na Baszcie Rycerskiej

Historyczne Grodzisko to piękny teren w pobliżu centrum, który sprzyja wyciszeniu. Znajdująca się tam Baszta Rycerska jest doskonałym miejscem do kameralnych spotkań i rozmów. W sobotę, 20 sierpnia br. w godz. od 17:00 do godz. 19:00 przy wspomnianym zbytku odbędzie się koncert bluesowy oraz kulinarna pogadanka. Mieszkańców czeka miłe popołudnie w otoczeniu natury.

W trakcie tegorocznego pierwszego spotkania na Baszcie Rycerskiej, 17 lipca br. wysłuchaliśmy koncertu oraz wypiliśmy i porozmawialiśmy o kawie. Pokochaliśmy bluesowe brzmienie na Grodzisku, dlatego dla wodzisławian zaplanowaliśmy kolejną muzyczną propozycję na sobotnie popołudnie, 20 sierpnia.

 

BR BAND to nowa jakość na bluesowej scenie. Zespół w nowoczesny sposób łączy bluesa, funky i rock’n’rolla, jednocześnie nawiązując do bluesowych tradycji. Ich muzyka to przede wszystkim autorskie kompozycje i teksty. Dla uczestników będzie to niezwykłe doświadczenie pełne solowych popisów, które na długo pozostanie im w pamięci.

 

Ponadto swoją kulinarną pasją podzieli się z wodzisławianami Jakub Grzybek. Mężczyzna stoi za lokalną restauracją “Szwajcaria”, a wcześniej przez cztery lata był szefem kuchni restauracji Restaurant Bodmen oraz Bergrestaurant Heidbodme w szwajcarskim kantonie Valais.

 

Rewitalizacja Baszty Rycerskiej

 

W 2021 roku po wielu latach starań i dążeń partnerów na terenach pogranicza polsko-czeskiego, ten owiany aurą tajemniczości symbol miasta, odzyskał swój dawny blask. Było to możliwe dzięki środkom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska oraz udziale w projekcie Silesianka - szlaku wież i platform widokowych w Euroregionie Silesia.

 

Godziny otwarcia Baszty Rycerskiej

 

wtorek: 12:00-18:00,

środa: 12:00-18:00,

piątek: 12:00-18:00,

sobota: 10:00-18:00,

niedziela: 10:00-18:00


 

Źródło: Wydział Dialogu, Promocji i Kultury UM w Wodzisławiu Śląskim

fot. Marcin Giba

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl