WODZISŁAW ŚLĄSKI. To był piękny Rajd
30 sierpnia 2022

WODZISŁAW ŚLĄSKI. To był piękny Rajd

W ostatnią niedzielę wakacji, odbyła się kolejna edycja rajdu rowerowego, organizowanego już po raz 22. przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. W 32-kilometrową trasę wyjechało ponad pół tysiąca uczestników.

 

Tegoroczna XXII edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego rozpoczęła się w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Tutaj uczestników przywitali starosta wodzisławski Leszek Bizoń oraz członek zarządu powiatu Krystyna Kuczera, którzy dokonali oficjalnego otwarcia wydarzenia. Trasa rajdu prowadziła przez Wodzisław Śląski, Turzę Śląską, Łaziska, Godów, Skrzyszów i Podbucze, skąd rowerzyści wrócili do Wodzisławia Śląskiego. Część trasy biegła przez Żelazny Szlak Rowerowy. Uczestnicy pokonali łącznie 32,5 kilometra.

 

Frekwencja dopisała

 

Na tegoroczną edycję rajdu zapisało się 600 osób. Ostatecznie pakiety startowe odebrało 580 rowerzystów. Wśród uczestników nie zabrakło dzieci i seniorów. Tradycyjnie też w XXII Powiatowym Rajdzie Rowerowym – największym tego typu wydarzeniu sportowym w regionie, wzięły udział całe rodziny, zamieszkujące głównie na terenu powiatu wodzisławskiego.

 

Z miłości do aktywności

 

Celem Powiatowego Rajdu Rowerowego jest popularyzacja rekreacji ruchowej oraz promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu, propagowanie zdrowego trybu życia, integracja środowiska miłośników turystyki rowerowej, popularyzacja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i architektonicznych powiatu wodzisławskiego, a także propagowanie zasad ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży.

 

Było bezpiecznie

 

Impreza przebiegła bezpiecznie. Zadbali o to funkcjonariusze z KPP w Wodzisławiu Śląskim, strażacy z OSP Godów i OSP Pszów oraz Sekcja Turystyki Rowerowej „Koło” z Pszowa, z kierownikiem rajdu, Pawłem Kowolem na czele.

 

Na mecie szereg atrakcji

Po niespełna czterech godzinach jazdy rowerzyści wrócili na teren Rodzinnego Parku Rozrywki. Tutaj czekał na nich posiłek regeneracyjny oraz szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były między innymi konkursy, koncerty, pokazy taneczne, rękodzieło, warsztaty dla dzieci, a nawet drezyna. O atrakcje zadbały m.in. organizacje, które na co dzień działają na terenie powiatu wodzisławskiego i które prezentowały się podczas niedzielnego Festiwalu Organizacji Pozarządowych.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

fot. Z. Harazim

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl