WODZISŁAW ŚLĄSKI. Weź udział w biegu „Policz się z cukrzycą”
27 stycznia 2023

WODZISŁAW ŚLĄSKI. Weź udział w biegu „Policz się z cukrzycą”

W niedzielę, 29 stycznia br. w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponownie odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”. Pozostało jeszcze 90 miejsc.

 

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Zebrane środki zostaną przeznaczone na urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

 

Przed nami wydarzenie sportowe w ramach tej corocznej akcji charytatywnej. Bieg odbędzie się w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". Start biegu zaplanowano na godzinę 14:00. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy Ci, którzy pragną pomagać, bez względu na wiek. Do przebiegnięcia będzie 5 kilometrów. Wpisowe wynosi minimum 20 złotych (płatne do puszki w dniu zawodów).

 

Nadal trwają zapisy elektroniczne, wciąż pozostało 90 miejsc.

 

Kategorie wiekowe:

 

  • M/K 13 (do 15 lat, roczniki 2008 i młodsi) – chłopcy/dziewczęta

  • M/K16 (16 lat i więcej, roczniki 2007 i starsi) – mężczyźni/kobiety

Biuro zawodów będzie się znajdować w zabudowie kontenerowej w dniu biegu, w godzinach 12:30-13:30. Szczegółowe informacje dot. biegu "Policz się z cukrzycą" można znaleźć w regulaminie wydarzenia.

 

Organizatorem Biegu „Policz się z cukrzycą” jest Stowarzyszenie Nasz Wodzisław. Współorganizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM” Wodzisław Śląski, Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim, Wodzisławski Klub Naszej Ziemi oraz Miasto Wodzisław Śląski.

 

 

 

Źródło: Wydział Dialogu, Promocji i Kultury UM w Wodzisławiu Śląskim

fot. MOSiR "CENTRUM"

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl