WODZISŁAW ŚLĄSKI. Z sercem na dłoni dla małego Mikołaja
08 kwietnia 2022

WODZISŁAW ŚLĄSKI. Z sercem na dłoni dla małego Mikołaja

W wodzisławskim "Ekonomiku" uczniowie i nauczyciele swoimi talentami, dobrym sercem i hojnością wspierali małego Mikołaja Kubalę. W szkole po raz kolejny odbył się koncert "Otwórzmy nasze serca". Wzięli w nim udział również włodarze powiatu, którzy oficjalnie oddali uczniom do użytku nowo wyremontowaną część szkoły.

 

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych Wodzisławiu Śląskim od samego rana grali dla małego Mikołaja Kubali, który zmaga się z ciężką chorobą. Jego rodzice, którzy są absolwentami Ekonomika, Małgorzata i Marcin, zbierają pieniądze na najdroższy lek świata, naprawdę najdroższy! Potrzeba ponad 9 milionów złotych.

 
Już od dwunastu lat organizujemy koncerty charytatywne. Ekonomik jest zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc i serce. Nie inaczej jest i tym razem, choć sytuacja jest wyjątkowa – rodzice Mikołaja to nasi absolwenci. To mobilizuje nas w dwójnasób – powiedziała Maria Lach , dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Gościem specjalnym, który skradł serca uczestników koncertu, był sam Mikołaj.

To bardzo wzruszające. Patrzymy w twarzyczkę tego dziecka i chcemy pomagać, będziemy grać i zbierać pieniądze dla tego malucha – podkreślali uczniowie.

 

Na scenie pojawili się soliści, formacje taneczne, wszyscy ci, którzy chcieli podzielić się swoim talentem z małym Mikołajem. My przypominamy link do zrzutki, tu możecie wspomóc tego małego wojownika:

https://www.siepomaga.pl/miki-sma

Społeczność szkolna nie mogła również zapomnieć o wszystkich tych, którzy codziennie stają w obliczu wojny:

Jesteśmy z Wami, rozumiejąc ogrom tragedii, jaka spotyka naszych ukraińskich sąsiadów i przypominamy za noblistką Olgą Tokarczuk: atak na wolną Ukrainę jest atakiem na Europę – dodała Maria Lach.

W koncercie wzięli udział członkowie Zarządu Powiatu Wodzisławskiego: starosta Leszek Bizoń, wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz odpowiedzialna za powiatową oświatę członkini zarządu powiatu Kornelia Newy.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

fot. Materiały prasowe

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl