Wodzisławska policja ma dwa nowe samochody
11 stycznia 2023

Wodzisławska policja ma dwa nowe samochody

Dwa nowe pojazdy służbowe zasiliły flotę wodzisławskiej Komendy Powiatowej Policji. Zostały sfinansowane po połowie z funduszy Policji oraz ze środków przekazanych przez lokalne samorządy, w tym Powiat Wodzisławski.

 

Samochody trafiły do Wydziału Kryminalnego. Dzisiaj Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śl. mł. insp. Wiesław Dryja wraz ze swoim zastępcą nadkom. Adamem Marekwicą spotkali się z szefami samorządów, które współfinansowały pojazdy: starostą wodzisławskim Leszkiem Bizoniem, prezydentem miasta Wodzisławia Śl. Mieczysławem Kiecą, wójtem Marklowic Tadeuszem Chrószczem oraz wójtem Mszany Mirosławem Szymankiem.

 

Komendanci podziękowali samorządowcom za wsparcie oraz współpracę przy wspólnie realizowanych zadaniach. W tym miejscu warto wspomnieć, że dzięki współpracy wodzisławskich komend Policji i Państwowej Straży Pożarnej ze starostwem w zeszłym roku zorganizowano m.in. akcję profilaktyczną w ramach Road Safety Days. Z kolei dzięki współpracy z Urzędem Miasta Radlina i miejskimi jednostkami organizacyjnymi Starostwo wraz z Komendą Policji przygotowały w Radlinie „Piknik bezpieczeństwa”. Wzięło w nim udział około 3000 osób.

Wsparcie z budżetu Powiatu na zakup nowych policyjnych samochodów wyniosło 30 tys. zł.

 

 

Źródło/fot.

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl