Wodzisławskie Skrzaty w Cechu Rzemieślników
15 listopada 2022

Wodzisławskie Skrzaty w Cechu Rzemieślników

Mikroświat Wodzisławskich Skrzatów powiększył się o kolejną, ósmą już instalację, znajdującą się przy Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Ślaskim. Tym razem w nowej dioramie zamieszkali mali rzemieślnicy, którzy działają w takich zawodach, jak cukiernik, rzeźnik, zegarmistrz czy aptekarz.

 

Nowa siedziba Wodzisławskich Skrzatów jest największą spośród wszystkich powstałych dioram. Lokalizacja lokum nie jest przypadkowa, gdyż znajduje się przy ulicy Zamkowej 5, gdzie swoją siedzibę ma Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców. Wodzisławskie rzemiosło ma długą tradycję i ściśle związane jest z naszą ziemią. Dzięki nowo powstałej instalacji można zobaczyć, jak rozwijało się nasze miasto właśnie dzięki rzemiosłu.

 

Za przygotowanie ósmej instalacji ponownie odpowiedzialna jest firma Mały Drewniany Domek, która zadbała o nawet najmniejsze szczegóły tj. rogale i chleb do kupienia w piekarni, dzieła z drewna wykonane u stolarza czy makaroniki i tort sprzedawane w cukierni.

Wodzisławskie Skrzaty w Cechu Rzemieślników zostały ponownie ciepło przyjęte przez wodzisławian, którzy dzielą się zdjęciami z odwiedzin we wspomnianej lokalizacji.

 

Gdzie znajdziecie Wodzisławskie Skrzaty?


Wodzisław Śląski zyskał nowych sąsiadów w wersji mikro. Ich przybycie pod koniec 2021 roku poprzedziła budowa nowej kopalni przy ulicy Księżnej Konstancji 5, pizzerii u zbiegu ulic Głowackiego i Kubsza, drewnianych domków także przy ulicy Kubsza (pod numerem 15) i przy Rynku 13. Mali mieszkańcy nieustannie powiększają swój miniaturowy świat, dlatego do powstałych już pomieszczeń dołączyła piekarnia przy Rynku 24, farma przy Rynku 29, dwupiętrowy apartament przy ulicy Kubsza 17 oraz Cech Rzemieślników przy ul. Zamkowej 5.


 

 

Źródło/fot: Wydział Dialogu, Promocji i Kultury UM w Wodzisławiu Śląskim

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl