Wycieńczony pies uratowany przez żorskich mundurowych!
01 lipca 2022

Wycieńczony pies uratowany przez żorskich mundurowych!

Dzięki właściwej reakcji mieszkańca i niezwłocznej pomocy mundurowych, udało się uratować życie czworonoga. Po otrzymaniu informacji, iż w przydrożnym rowie leży potrącone zwierzę, żorscy mundurowi udali się we wskazany rejon. Na miejscu okazało się, iż w zaroślach leży wychudzony i wycieńczony pies, który nie był w stanie poruszać się o własnych siłach.

W środę po godzinie 8:00 policjanci udali się na ulicę Ogrodniczą, gdzie według zgłoszenia zaniepokojonego mieszkańca, miało leżeć potrącone zwierzę. Zgłaszający nie potrafił wskazać dokładnego miejsca, w którym miało leżeć zwierzę, z uwagi na znajdujące się tam zarośla.


Mundurowi po przeczesaniu terenu, zauważyli mocno zaniedbanego i brudnego psa. Czworonóg oddychał, lecz ze względu na wycieńczenie nie potrafił się poruszać o własnych siłach. Policjanci niezwłocznie podali psu wody oraz wezwali na miejsce weterynarza, który udał się z psem do przychodni weterynaryjnej.

 

Dzięki właściwej postawie mieszkańca, który zaalarmował służby, zwierzak szczęśliwie trafił pod opiekę.

 

Apelujemy do wszystkich, aby w tak upalne dni zwracać uwagę nie tylko na zwierzęta, ale także na samych siebie. Obserwujmy reakcje swojego organizmu podczas upałów m.in.: drżenie, potliwość, zawroty głowy – w przypadku złego samopoczucia przerwij jazdę i w miarę potrzeby zwróć się o pomoc do lekarza.


 

Źródło: KMP w Żorach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl