Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli postępowanie, w którym przedstawili 1850 zarzutów poświadczenia nieprawdy. Zarzuty usłyszało trzech członków komisji egzaminacyjnej i właściciel firmy organizującej kursy kwalifikacyjne.

 

Wszyscy uczestniczyli w procederze przestępczym, polegającym na odpłatnym wydawaniu świadectw kwalifikacyjnych bez przeprowadzania egzaminów. Teraz o losie mężczyzn zadecyduje sąd, a za popełnione przestępstwa grozi im do 8 lat więzienia.

 

Pierwsze informacje na temat nieprawidłowości w procedurach wydawania zaświadczeń o uprawnieniach elektrycznych przez jedną z bytomskich firm, policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zdobyli już w 2016 roku.

 

Od tego czasu śledczy przesłuchali ponad 1500 osób, przeprowadzili wiele analiz i zabezpieczyli szereg dokumentacji wskazującej na odpłatne wydawanie świadectw kwalifikacyjnych bez przeprowadzania wymaganego egzaminu.

 

W ten sposób firma zajmująca się organizowaniem kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe wystawiła 1850 zaświadczeń o uzyskaniu uprawnień elektrycznych. Jak się okazało, w procederze tym brał udział 50-letni właściciel firmy i trzech członków komisji Urzędu Regulacji Energetycznej.

 

Wszystkim mężczyznom śledczy przedstawili zarzuty poświadczenia nieprawdy. Teraz o ich losie zdecyduje sąd, a za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat więzienia.

 

Źródło: KMP w Bytomiu

 

Wydali nielegalnie 1850 uprawnień!

07 kwietnia 2022
Wydali nielegalnie 1850 uprawnień!