Farmakobus, zdrowie, mobilność, opieka farmaceutyczna, dostępność, innowacje, Żory
17 kwietnia 2024

Wygrali Ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności. Mają szansę pojechać do USA, lecz potrzebują wsparcia!

Drużyna złożona z uczniów Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Żorach osiągnęła wielki sukces, zdobywając 1. miejsce podczas XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination. Tym samym uczniowie wywalczyli możliwość udziału w Światowej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination, która odbędzie się w terminie 22-25 maja br. w Kansas City w Stanach Zjednoczonych. Taki wyjazd wiąże się jednak z bardzo dużymi kosztami, dlatego też młodzież stara się zebrać potrzebną kwotą! Wspiera ich m.in. Miasto Żory.

 

Uczniowie Technikum nr 1 w Żorach: Mikołaj Arasim, Bartłomiej Wiluk, Dawid Fedorczuk, Dominik Konik, Adrian Torbus i Bartek Dworok z pod opieką nauczycielki Katarzyny Mareckiej wzięli udział w Olimpiadzie Kreatywności w Warszawie, w której zdobyli pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej w Wyzwaniu Technicznym. Drużyna o nazwie „Druciarze” podjęła się realizacji zadania, które polegało na skonstruowaniu ogromnego flippera o wymiarach 2x4 m, zawierającego moduły oparte na wykorzystaniu takich dziedzin jak: mechanika, elektronika, mechatronika i informatyka oraz zaprezentowaniu sensacyjnej historii o bohaterach, którzy wyruszają na wyjątkową misję, by powstrzymać szaleńca z Birmingham, próbującego zniszczyć świat przy użyciu flippera- maszyny zagłady.


Teraz zwycięska drużyna z Żor marzy o tym, by swoje umiejętności w zakresie programowania, elektroniki, mechatroniki oraz mechaniki zaprezentować podczas Światowej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination, która w terminie 22-25 maja odbędzie się w Kansas City w Stanach Zjednoczonych. DI jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój kreatywności oraz umiejętności XXI wieku. Działa w 42 krajach, na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w Kanadyjskich prowincjach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów wyobraźni. Jest też ekscytującą przygodą dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, zdolności i talenty.

 

By spełnić te marzenia potrzebne są środki finansowe w wysokości aż 120 tysięcy złotych, co przewyższa możliwości uczniów oraz szkoły. Na tę kwotę składają się: zakup biletów lotniczych, zakwaterowanie i wyżywienie na miejscu, uiszczenie opłaty licencyjnej za udział w finale oraz zakup na miejscu materiałów, które posłużą do zbudowania konstrukcji flippera – z uwagi na rozmiar nie ma bowiem możliwości zabrania ze sobą całej konstrukcji.


 

Jak można pomóc? Uruchomiona została specjalna zrzutka na pokrycie kosztów wyjazdu.Można też przekazać darowiznę do szkoły.
Wszystkich zainteresowanych wsparciem drużyny zapraszamy do kontaktu z opiekunem:

Katarzyna Marecka, tel. 600 994 003, email: kasiamarecka8@gmail.com.


 


 

 


 

Źródło/fot: Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Żorach