Wyjątkowy koncert symfoniczny z udziałem gwiazd na 750 Urodziny Miasta Żory
27 października 2022

Wyjątkowy koncert symfoniczny z udziałem gwiazd na 750 Urodziny Miasta Żory

Takiego wydarzenia kulturalnego w Żorach jeszcze nie było! Już w niedzielę, 13 listopada w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Folwareckiej odbędzie się koncert symfoniczny, podsumowujący obchody 750. rocznicy założenia Miasta Żory. Na scenie wystąpi ponad 80 wykonawców związanych z miastem, w tym gwiazdy polskiej estrady.

 

Koncert symfoniczny z okazji 750. rocznicy założenia Miasta Żory to bezprecedensowe wydarzenie kulturalne w naszym mieście. Będzie to jedyne i niepowtarzalne wykonanie koncertu, skonstruowanego specjalnie na tę okazję. Motywem przewodnim będzie melodia, która nierozerwalnie kojarzy się z Żorami, czyli miejski hejnał. Dzięki jej różnym interpretacjom odbędziemy niezwykłą podróż przez historię Miasta. Wydarzenie, które powstało dzięki współpracy wielu środowisk artystycznych związanych z Żorami odbędzie się w niedzielę, 13 listopada o godz. 18:00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Folwareckiej. Zajmowanie miejsc na widowni od godz. 17:15.

 

Na scenie zobaczymy: złożoną z najzdolniejszych uczniów i absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach Młodzieżową Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją Michała Gajdy, Scholę „Cantorum Sariensis” pod dyrekcją Ewy Dyrdy, Dagmarę Świtacz, zespoły Lotharsi i SĄSTĄD, Stanisława Soykę, Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Szczerbowską oraz zespół Carrantuohill.

Warstwie muzycznej towarzyszyć będą równie niezwykłe animacje, które przybliżą publiczności najważniejsze historyczne momenty, wpływające na rozwój Żor oraz to, jak dziś wygląda nasze Miasto. Wydarzenie poprowadzą Katarzyna Biegun i Adam Probosz.


Bezpłatne wejściówki na koncert będzie można odebrać od 2 listopada w następujących punktach:

- Urząd Miasta Żory, Rynek 9
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Ottona Sterna, ul. Rybnicka 6-8
- Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Folwarecka 10
Ilość miejsc jest ograniczona. Każda osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki.

 

Głównym organizatorem koncertu jest Miasto Żory.
Za opracowanie artystyczne i muzyczne odpowiadają Bogdan Wita i Michał Gajda, który jest odpowiedzialny także za aranżacje muzyczne i przygotowanie Orkiestry Symfonicznej.
Organizacja i produkcja: Agencja artystyczna „CELT”.
Menagerem projektu jest Zbigniew Krówka.

 

Partnerzy: MUZE.ON Muzeum Miejskie w Żorach, Miejskie Ośrodek Kultury w Żorach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach.

 

Źródło: Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Żorach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl