Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Mundurowi z Tarnowskich Gór zatrzymali 4 sprawców kradzieży paliw, którzy poruszali się od stacji do stacji na terenie całego województwa. Wykorzystywali do tego auta z wypożyczalni. Straty wyceniono na blisko 28 tysięcy złotych. Wszyscy przyznali się do winy i usłyszeli zarzuty, za co grozi im kara do 5 lat więzienia.

 

Tarnogórscy stróże prawa zajmowali się sprawą, w której dochodziło do licznych kradzieży paliwa na terenie powiatu tarnogórskiego, a także poza jego granicami. Mundurowi ustalili personalia mężczyzn, którzy wypożyczali samochody dostawcze i za ich pomocą dopuszczali się kradzieży.

 

Uwagę właściciela jednej z wypożyczalni zwrócił fakt, że w pojeździe brakuje paliwa, pomimo tego, że najemcy wykazali jego zakup. Jak się okazało, mężczyźni opróżniali zbiorniki z paliwem z wypożyczonych pojazdów. Gdy po kilku takich próbach zorientowali się, że mogą zostać przyłapani, zmienili firmę na inną. Kolejnym wypożyczonym busem dokonali następnych kradzieży, tym razem wlewając paliwo bezpośrednio do przenośnych zbiorników, nie płacąc za nie.

 

Zatrzymani, to dwóch 46-latków i dwóch 33-latków z Bytomia, którzy usłyszeli już zarzuty kradzieży paliwa za kwotę blisko 28 tysięcy złotych. Sprawcy przyznali się do winy, a ich sprawą zajmie się teraz sąd. Za kradzież grozi im kara do 5 lat więzienia.

 

Źródło: KPP Tarnowskie Góry

 

Wynajmowanymi autami kradli paliwo na stacjach benzynowych!

19 kwietnia 2022
Wynajmowanymi autami kradli paliwo na stacjach benzynowych!