Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Do sławieńskiej komendy zgłosił się na przesłuchanie 56 – letni mieszkaniec powiatu. Okazało się, że mężczyzna przyjechał samochodem, pomimo posiadania dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Do Komendy Powiatowej Policji w Sławnie w sprawie popełnionego wykroczenia stawił się na przesłuchanie 56 – letni mieszkaniec powiatu. Gdy mężczyzna wchodził do budynku komendy został zauważony przez policjantów ze sławieńskiej „drogówki”. Funkcjonariusze skojarzyli, że w bliskiej odległości od komendy zaparkowany jest pojazd należący do 56 - latka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, ponieważ 56 – latek od razu po zrealizowanych czynnościach udał się do swojego pojazdu i próbował odjechać. Został zatrzymany. Funkcjonariusze na miejscu przeprowadzili czynności i sporządzili dokumentację związaną z niestosowaniem się do orzeczonego przez sąd zakazu. Po czynnościach mężczyzna został zwolniony, a pojazd, którym przyjechał trafił na policyjny parking,

Wkrótce 56 - latek usłyszy zarzuty w tej sprawie, a o jego losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

st. asp. Kinga Warczak

Źródło: KPP w Sławnie

 

 

Z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów przyjechał na przesłuchanie!

22 kwietnia 2022
Z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów przyjechał na przesłuchanie!