Za nami najtragiczniejszy weekend od czasu rozpoczęcia wakacji!
25 lipca 2022

Za nami najtragiczniejszy weekend od czasu rozpoczęcia wakacji! 

Dzisiaj obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Za nami niestety najtragiczniejszy weekend od czasu rozpoczęcia wakacji. W minioną sobotę na drogach naszego województwa życie straciły 4 osoby. Pamiętajmy o odpowiedzialnym zachowaniu nie tylko „od święta” i stosujmy się do przepisów ruchu drogowego.

To czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą, respektowaniem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Kierujący pojazdem, odpowiada za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.

Miniony weekend był najtragiczniejszy od początku wakacji. W sobotę na drogach naszego województwa życie straciły 4 osoby. Do najstraszniejszych zdarzeń doszło w Górze (pow. pszczyński), Krzepicach (pow. kłobucki), Czeladzi i Goleniowach (pow. zawierciański). To już 18 ofiar śmiertelnych podczas tegorocznych wakacji.

Apelujemy do kierowców o bezpieczną, kulturalną i rozważną jazdę każdego dnia. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, bądźmy zawsze życzliwi. Pamiętajmy, że dla każdego jest miejsce na drodze.

 

Źródło: KWP w Katowicach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl