Zaatakował ratowników medycznych!
06 grudnia 2022

Zaatakował ratowników medycznych!

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 52-latka, który zaatakował ratowników medycznych. W trakcie próby udzielenia pomocy mężczyźnie ten stał się bardzo agresywny. Mężczyzna nie od razu reagował na polecenia interweniujących mundurowych. W efekcie agresor został zatrzymany. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych grożą mu 3 lata więzienia.

 

Policjanci z ruchu drogowego w sobotę około godziny 15:30 zostali wezwani na interwencję na ulicy 11-Listopada, gdzie ratownicy medyczni, udzielając pomocy mężczyźnie śpiącemu na przystanku autobusowym, byli wyzywani przez agresora.

W trakcie wykonywanych czynności ratowniczka medyczna została uderzona przez napastnika drzwiami karetki w nogę, a drugi z ratowników, podczas gdy próbował opanować agresora, w oczekiwaniu na pomoc mundurowych był szarpany i popychany przez jastrzębianina.

W efekcie stróże prawa obezwładnili go i mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych grożą mu 3 lata więzienia.


 

Źródło: KMP w Jastrzębiu-Zdroju

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl