Zakończył się remont Domu Ludowego w Jarząbkowicach
26 lipca 2022

Zakończył się remont Domu Ludowego w Jarząbkowicach

Roboty budowlane polegały na wymianie pokryci dachowego na całym budynku, w którym mieści się siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej, przedszkole "Jaś i Małgosia" oraz siedziba Koła Gospodyń Wiejskich z Jarząbkowic.

 

Dotychczasowe, nieszczelne i częściowo uszkodzone dachówki ceramiczne zastąpiono blachodachówką, która ceglastym kolorem i swoim wyglądem nawiązuje do pierwotnego wyglądu dachu. Wraz z pokryciem dachu wymieniono podbitkę. Równocześnie naprawiono i odmalowano elewację całego budynku, a także wymieniono rynny. W ramach zadania wymieniono także całą drewnianą konstrukcję wieży, na której znajduje się syrena alarmowa.


Gminny Zespół Komunalny ogłaszał przetarg na realizację zadania trzykrotnie w zeszłym rok, jednak oferowane sumy zawsze przekraczały budżet przeznaczony na realizację zadania. Ostatecznie w marcu tego roku podpisano umowę z firmą Nowix z Alwernii. Mimo trudności na rynku budowlanym, zadanie zrealizowano w kosztach, jakie zaplanowano i wyniosły one ok. 690 tys. zł. Na przebieg i organizację prac wpłynął fakt, że do początku maja w Domu Ludowym mieszkały osoby z Ukrainy. Mimo to, dzięki dobrej współpracy z wykonawcą, udało się sprawnie i w terminie przeprowadzić remont.


Przy okazji remontu konstrukcji wieży przeprowadzono również gruntowany remont syreny alarmowej. Polegał on m.in. na czyszczeniu i piaskowaniu elementów wirnika i podstawy syreny, konserwacji i wymianie łożysk, a także wymianie daszka syreny. Wymiana dachówki ceramicznej na blachodachówkę spowodowała konieczność zakupu nowej anteny przekaźnikowej zapewniającej właściwy przekaz dźwięku fal radiowych sygnału alarmowego wysyłanego za pomocą syreny.

 

Źródło/fot: UG Pawłowice

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl