Złodziej chciał przekupić mundurowych skradzionym płynem do spryskiwaczy!
27 maja 2022

Złodziej chciał przekupić mundurowych skradzionym płynem do spryskiwaczy!

Zatrzymany przez policjantów z raciborskiej drogówki 27-letni mężczyzna, chcąc uniknąć konsekwencji związanych z wcześniejszą kradzieżą płynów do spryskiwaczy, chciał się wykupić łapówką w postaci skradzionego towaru. Teraz odpowie za przestępstwo korupcyjne. Może mu za to grozić nawet do 8 lat więzienia.

 

Dzisiejszej nocy w Raciborzu na ulicy Odrzańskiej patrol raciborskiej drogówki zauważył mężczyznę, który na ich widok odstawił na ziemię trzymane w rękach plastikowe pojemniki. Mundurowi postanowili sprawdzić, czy rzeczy te nie pochodzą z przestępstwa.

Podczas rozmowy mężczyzna nie był w stanie jednoznacznie określić, skąd ma i gdzie szedł z pojemnikami. Dzięki dociekliwości policjantów po chwili przyznał się, że opakowania z płynem do spryskiwaczy oraz dodatkiem do paliw skradł z pobliskiej stacji paliw przy Placu Mostowym.

Cała sprawa dla złodzieja zakończyłaby się prawdopodobnie ukaraniem go mandatem gdyby nie to, że mężczyzna próbował przekupić policjantów, próbując wręczyć im... skradzione płyny. Nie reagował na pouczenia, że popełnia w ten sposób poważne przestępstwo.

W efekcie 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz mężczyźnie, za próbę przekupstwa policjantów, grozi nawet 8-letni pobyt w więzieniu.

 

Źródło: KPP Racibórz

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl