Śląsk, gwara śląska, konkurs gwary, Racibórz, kultura regionalna, język, tradycja, dziedzictwo kulturowe
19 czerwca 2024

Znakomity Sukces Siatkarek MUKS Sari Żory. Wywalczyły złoty medal!

Siatkarki z MUKS Sari Żory po raz kolejny udowodniły swoją dominację na arenie sportowej, zdobywając złoty medal podczas Mistrzostw Śląska Młodziczek w Dąbrowie Górniczej. Turniej, który odbył się w dniach 15-16 czerwca, był sceną spektakularnych występów i emocjonujących rozgrywek, szczególnie dla zawodniczek z Żor.


 

Triumfalny Występ MUKS Sari Żory


 

W finałowych rozgrywkach Mistrzostw Śląska Młodziczek, trzy pary reprezentujące MUKS Sari Żory zaprezentowały się znakomicie. Chociaż para Heller/Skarżyńska-Szpak zakończyła swoją przygodę z turniejem na wysokim 7. miejscu, to ich występ zasługuje na uznanie.


 

Najmłodsza para zawodniczek, Ausheva/Skaba, również pokazała swoje umiejętności, zajmując miejsce tuż za podium. Ich waleczność i determinacja z pewnością będą procentować w przyszłości.


 

Niezapomniane Zwycięstwo Murach/Więcek


 

Bezsprzecznie, największymi bohaterkami turnieju były Julia Murach i Nicola Więcek. Ich droga do złota była pełna wyzwań, jednak zawodniczki zdołały wygrać cztery mecze w dwóch setach, w tym kluczowy półfinał z parą gospodyń z Dąbrowy Górniczej. Finałowy mecz, rozegrany po mistrzowsku, przyniósł im upragnione zwycięstwo.


 

Murach i Więcek zdobyły podwójne Mistrzostwo Śląska, triumfując zarówno w kategorii Juniorek Młodszych, jak i w swojej właściwej kategorii - Młodziczek. To niezwykłe osiągnięcie świadczy o ich wyjątkowych umiejętnościach i niezłomnym duchu walki.


 

Awans do Mistrzostw Polski


 

Dwa zespoły z MUKS Sari Żory, które znalazły się w najlepszej czwórce turnieju, zapewniły sobie bezpośredni awans do turnieju 1/2 Mistrzostw Polski. Wydarzenie to odbędzie się już w najbliższy weekend w Kołobrzegu, gdzie zawodniczki z Żor będą miały okazję kontynuować swoją zwycięską passę.


 

Końcowa Klasyfikacja


1. Murach/Więcek (MUKS Sari Żory)

2. Gajewska/Nowakowska (JKS SMS Jastrzębie)

3. Seweryn/Wróbel (Stowarzyszenie Siatkarskie Volley Dąbrowa Górnicza)

4. Ausheva/Skaba (MUKS Sari Żory)

5. Kaleta/Podsiadło-Doktor (MKS "Dwójka Zawiercie")

6. Galas/Kleszcz** (MKS "Dwójka Zawiercie")

7. Heller/Skarżyńska-Szpak (MUKS Sari Żory)

8. Łęszczak/Pieprzyca (MOSM Tychy Volleyball)

 

 

Turniej w Dąbrowie Górniczej był doskonałym pokazem umiejętności siatkarskich i determinacji. Wszystkie zespoły zaprezentowały wysoki poziom gry, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Zawodniczki z MUKS Sari Żory, dzięki ciężkiej pracy i talentowi, osiągnęły znakomite rezultaty, które dają nadzieję na dalsze sukcesy na arenie krajowej.


Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i życzymy powodzenia w nadchodzących Mistrzostwach Polski!


 


 


 

fot. Materiały prasowe