Znamy najmłodszego w historii kierowcę Rajdu Dakar! Energylandia Rally Team z 3 załogami!
30 listopada 2022

Znamy najmłodszego w historii kierowcę Rajdu Dakar! Energylandia Rally Team z 3 załogami!

Marzenia się spełnia! Eryk Goczał zadebiutuje w Rajdzie Dakar ➢ Eryk Goczał będzie najmłodszym zawodnikiem w historii Rajdu Dakar. Jego pilotem będzie Hiszpan Oriol Mena ➢ Załogi Energylandia Rally Team mają przed sobą finałowy test przed Dakarem – Dubai International Baja ➢ Na Dakarze zespół Energylandii pojawi się po raz pierwszy w komplecie liczącym trzy załogi.

 

Dubai International Baja stanowi ostatnią rundę Pucharu Świata w Rajdach Baja w tym sezonie. Na liście zgłoszeń imprezy znaleźli się m.in. Eryk Goczał i Oriol Mena. Polsko-hiszpańska załoga powalczy swoim Can-Amem Maverick X3. Dla najmłodszego z członków Energylandia Rally Team będzie to finałowy sprawdzian przed debiutem w Rajdzie Dakar.

 

W Dubaju na zawodników czekają dwa etapy – pierwszy w piątek, 2 grudnia oraz drugi w sobotę, 3 grudnia. Łącznie zawodnicy będą ścigać się na dystansie 626 kilometrów, z czego 390 kilometrów stanowią pustynne odcinki specjalne. Obsługą maszyn zajmie się stajnia South Racing Can-Am. Maszyn – bo oczywiście Energylandia Rally Team pojawi się w Dubaju w komplecie, a to oznacza, że w Can-Amach powalczą też Marek Goczał z Maciejem Martonem oraz Michał Goczał z Francoisem Cazaletem.

 

Dubai International Baja to finałowy sprawdzian przed Rajdem Dakar. Eryk Goczał – tworzący duet z Oriolem Meną – będzie najmłodszym uczestnikiem tej imprezy w jej długiej historii. 18-latek jako jeden z czterech kierowców z całego świata dostał się również do juniorskiego, fabrycznego zespołu Can-Am Junior Team.

 

Piaski Arabii Saudyjskiej pokonają również oczywiście duety Marek Goczał / Maciej Marton oraz Michał Goczał / Szymon Gospodarczyk. Po raz pierwszy Energylandia Rally Team atakuje Dakar w komplecie! - Moje emocje powoli sięgają zenitu. Już w pierwszy tydzień grudnia wystartuję w Dubai International Baja. Impreza stanowi rundę Pucharu Świata w Rajdach Baja. To jednocześnie będzie ostatni start przygotowawczy do Rajdu Dakar, który od zawsze był moim marzeniem. A już w nadchodzącej edycji to moje wielkie marzenie spełnię! – podkreślił Eryk Goczał.

 

- Będę najmłodszym uczestnikiem w historii tej niesamowitej imprezy. Jednego z najtrudniejszych rajdów świata, przeznaczonym wyłącznie dla tych najlepszych i najbardziej wytrwałych. Postaram się na bieżąco informować was o wszystkim, co się dzieje – zarówno w Dubaju, jak i później na Dakarze. Zachęcam was do tego, abyście przebyli tę niezwykłą podróż razem ze mną! – podsumował najmłodszy kierowca w historii Rajdu Dakar. Dubai International Baja odbędzie się w dniach 1-3 grudnia.

 

Z kolei Rajd Dakar – liczący w tym roku 14 etapów – potrwa od 31 grudnia do 15 stycznia. Zawodnicy pokonają wymagającą trasę przez cały kraj, znad Morza Czerwonego aż po Zatokę Perską.

 


 

Źródło/fot:

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl