Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Żorscy mundurowi nakazali opuścić mieszkanie mężczyźnie, który znęcał się nad swoją żoną. Tak radykalne kroki niezbędne są, aby zapewnić bezpieczeństwo domownikom. Oprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Do znęcania się miało dochodzić już od kilku lat, a zazwyczaj, kiedy mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

Podobny „scenariusz” miał miejsce w miniony piątek, kiedy 70-latek znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę domową. Również w tym dniu mężczyzna szarpał i wyzywał swoją żonę w wulgarny sposób od wszystkiego, co najgorsze. Dla oprawcy stan zdrowia kobiety nie stanowił przeszkody, aby i tym razem szarpać i rzucać o podłogę. Swojej żonie każdego dnia życzył śmierci oraz groził pozbawieniem życia. Zastraszał, że jeżeli kobieta zgłosi jego zachowanie, to wyrzuci ją z domu i nie będzie miała do niego powrotu.


Policjanci, aby uchronić poszkodowaną przed dalszą eskalacją domowej agresji, niezwłocznie po złożeniu zawiadomienia przez zgłaszającą i przesłuchaniu świadków nakazali 70-latkowi natychmiastowe opuszczenie mieszkania oraz zakaz zbliżania się na odległość nie mniejszą niż 200 m od kobiety.

Za popełnione przestępstwo znęcania się mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP w Żorach

 

Znęcał się nad chorą żoną. Dostał nakaz opuszczenia mieszkania!

20 kwietnia 2022
Znęcał się nad chorą żoną. Dostał nakaz opuszczenia mieszkania!