Znęcał się nad chorą żoną. Dostał nakaz opuszczenia mieszkania!
20 kwietnia 2022

Znęcał się nad chorą żoną. Dostał nakaz opuszczenia mieszkania!

Żorscy mundurowi nakazali opuścić mieszkanie mężczyźnie, który znęcał się nad swoją żoną. Tak radykalne kroki niezbędne są, aby zapewnić bezpieczeństwo domownikom. Oprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Do znęcania się miało dochodzić już od kilku lat, a zazwyczaj, kiedy mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

Podobny „scenariusz” miał miejsce w miniony piątek, kiedy 70-latek znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę domową. Również w tym dniu mężczyzna szarpał i wyzywał swoją żonę w wulgarny sposób od wszystkiego, co najgorsze. Dla oprawcy stan zdrowia kobiety nie stanowił przeszkody, aby i tym razem szarpać i rzucać o podłogę. Swojej żonie każdego dnia życzył śmierci oraz groził pozbawieniem życia. Zastraszał, że jeżeli kobieta zgłosi jego zachowanie, to wyrzuci ją z domu i nie będzie miała do niego powrotu.


Policjanci, aby uchronić poszkodowaną przed dalszą eskalacją domowej agresji, niezwłocznie po złożeniu zawiadomienia przez zgłaszającą i przesłuchaniu świadków nakazali 70-latkowi natychmiastowe opuszczenie mieszkania oraz zakaz zbliżania się na odległość nie mniejszą niż 200 m od kobiety.

Za popełnione przestępstwo znęcania się mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP w Żorach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl