Znów zatańczą w rytmie bluesa
08 września 2022

Znów zatańczą w rytmie bluesa

 Osoby niepełnosprawne znów zatańczą w rytmie bluesa. 9 września o godz. 9.30 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Olza” przy ul. Kolejowej w Olzie rozpocznie się jubileuszowy koncert "Powiatowy Blues”.

 

Powiatowy Blues” (wcześniej „Blues dla Niepełnosprawnych”) organizowany jest po raz piętnasty. To będzie więc jubileuszowa edycja. W tym roku zagra zespół BR BAND. To projekt znanego na Śląsku pasjonata i promotora bluesa Bogdana Rumiaka. Zespół łączy w nietuzinkowy sposób bluesa, funky i rock.n.rolla. Na gitarze basowej zagra Jurek Szyja, na klawiszach Dariusz Drążkiewicz, na perkusji Adam Barański, a na harmonijce ustnej Krzysztof Konopka.

 

Koncert w słusznym celu

 

Głównym celem koncertu jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych, a także umożliwienie im aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym regionu oraz bezpośredniego kontaktu z wybitnymi artystami z czołówki polskiej sceny bluesa. Od wielu lat osoby z niepełnosprawnościami zajmują się również obsługą konferansjerską imprezy.

Chętnych nie brakuje

 

Powiatowy Blues” to największa w powiecie wodzisławskim i jedna z największych w regionie impreza kulturalna dla osób niepełnosprawnych. Wydarzenie co roku przyciąga kilkuset uczestników z kilkudziesięciu ośrodków z województwa śląskiego. Jego organizatorem jest Powiat Wodzisławski.

 

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl