45. Żorska Wiosna Młodości Park Cegielnia Żory 1 czerwca 2024 2 czerwca 2024 Redlin Coast Patrol Dawid Kwiatkowski Dominik Dudek Bryska Anna Wyszkoni Ignacy Bródka Mózgowe Porażenie Dziecięce
29 maja 2024

Żorska Wiosna Młodości już w najbliższy weekend!

Największe muzyczne wydarzenie w Żorach powraca! W najbliższy weekend, 1 i 2 czerwca, w Parku Cegielnia wystąpią topowi polscy artyści, którzy zadbają o to, by Wasza zabawa nie miała końca.

Na sobotę zaplanowano występy Redlina, Coast Patrol oraz Dawida Kwiatkowskiego. W niedzielę zaś na scenie pojawią się Dominik Dudek, Bryska i Anna Wyszkoni. Gwarantujemy, że będzie się działo!

Oprócz doskonałej muzyki, na Żorskiej Wiośnie Młodości będzie można również wesprzeć szczytny cel. W trakcie koncertów zbierane będą pieniądze na operację biodra i rehabilitację Ignasia Bródki, który choruje na czterokończynowe Mózgowe Porażenie Dziecięce.

Zapraszamy do Parku Cegielnia! Będzie się działo!


PROGRAM:


SOBOTA 01.06.2024 r.


17:00 REDLIN

Zespół Redlin zafunduje nam istne folkowe show, usłyszymy muzykę bliską ludziom, okraszoną energią i nowoczesnym brzmieniem.

18:30 COAST PATROL

Koncert zespołu generującego niesamowitą energię i silny emocjonalny przekaz. Coast Patrol to formacja z Górnego Śląska, tworząca od stycznia 2016 r. szeroko pojętą muzykę elektroniczną z elementami Rocka, Popu oraz RnB.

20:30 DAWID KWIATKOWSKI

Dawid Kwiatkowski to jeden z najpopularniejszych wokalistów popowych młodego pokolenia. Jest również autorem tekstów i laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. Kwiatkowski jest obecnie czołową postacią rodzimej popkultury. Dawid Kwiatkowski to nie tylko muzyk, ale także osobowość telewizyjna. Wziął udział w programach rozrywkowych jako juror, uczestnik i gość specjalny. Ponadto użyczył swojego głosu postaciom w popularnych filmach animowanych.


 

NIEDZIELA 02.06.2024


 

17:00 DOMINIK DUDEK

Artysta muzyk, saksofonista, gitarzysta i wokalista, sam pisze teksty. Zwycięzca 13 edycji „The Voice of Poland”. zdobył serca słuchaczy swoim obyciem scenicznym, charyzmą i niesamowitym głosem. Utwór „Be Good”, który był jego pierwszym singlem po „The Voice”, znalazł się na listach przebojów wszystkich stacji radiowych w Polsce.

18:30 BRYSKA

Bryska to artystka, wokół której twórczości nie można przejść obojętnie. Jej wyjątkowy wizerunek sceniczny oraz bajkowy głos zdobył serca wielu fanów. Ta eteryczna różowowłosa wróżka szturmem podbiła polskie listy przebojów.

20:30 ANNA WYSZKONI

Anna Wyszkoni to jedna z najbardziej doświadczonych i cenionych polskich wokalistek. Ma w swoim dorobku imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień i ponad pół miliona sprzedanych płyt. Wszystkie jej albumy osiągnęły status złotej, platynowej lub podwójnie platynowej płyty. Każdy koncert artystki to porywające widowisko z bogatą oprawą multimedialną. Artystce towarzyszy 6-osobowy zespół pod kierownictwem jednego z czołowych polskich gitarzystów, Marka Raduli. 


 

45. Żorska Wiosna Młodości Park Cegielnia Żory 1 czerwca 2024 2 czerwca 2024 Redlin Coast Patrol Dawid Kwiatkowski Dominik Dudek Bryska Anna Wyszkoni Ignacy Bródka Mózgowe Porażenie Dziecięce