Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Pełne adrenaliny i wysokich lotów show już w najbliższą niedzielę w Żorach! Podczas Żorskiego Dnia Rodziny w Parku Cegielnia będziemy mogli podziwiać niesamowite ewolucje rowerowe na wysokościach w wykonaniu czołówki polskich zawodników z ekipy Sound of Gravity! Nad głowami widzów odbędą się spektakularne pokazy salt i ewolucji. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych i rodziców!

 

Tegoroczna, 9. edycja Żorskiego Dnia Rodziny będzie połączeniem rodzinnych atrakcji i ekstremalnego show. W niedzielę, 17 lipca czeka nas cały dzień doskonałej zabawy w sportowym wydaniu! Tematycznie tegoroczny Dzień Rodziny będzie można śmiało nazwać „świętem roweru”, bo to właśnie rower w różnych odsłonach będzie się pojawiał w programie imprezy. Zobaczymy miedzy innymi zabytkowe bicykle i historyczne rowery. Będzie też freestyle oraz edukacyjna podróż w czasie podczas zabawnych spektakli. Oczywiście, każdy będzie mógł także spróbować swoich sił i wsiąść na ogromne bicykle czy stare rowery. Pojawi się także Akademia Bezpiecznego Rowerzysty, która w ramach współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki będzie szkoliła rowerzystów z technik jazdy rowerem. Będzie tor szkoleniowy, rowery, kaski i oczywiście instruktorzy!

 

W centralnym punkcie Parku Cegielnia powstanie skocznia, na której odbędą się najważniejsze tego dnia pokazy. W rytm muzyki podniebne ewolucje zaprezentują najlepsi w Polsce zawodnicy dirt jumpingu. Salta, rotacje, supermany i inne niesamowite skoki pokaże nam m.in. Paweł Stachak, który słynie także ze znakomitych vlogów na YouTubie. Pojawi się także Tomek Krzemiński, Filip Soczyński, Adam Glosowic czyli zawodnicy którzy od wielu lat stanowią o sile polskiego dirt jumpingu i Sound of Gravity. Wszyscy obecni na pokazach zawodnicy to uczestnicy m.in. zawodów z cyklu Pucharu Świata. Emocji na pewno nie zabraknie. Adrenalina i niesamowite widowisko gwarantowane!

 

Na najmłodszych czekały będą zabawy i animacje z Tajemniczym kuferkiem, konkurencje sportowe, ścieżki rekreacyjne, bańki mydlane oraz zjeżdżania i zabawy na dmuchańcach. MOSiR wraz z Klubem Kolarskim Żory zaprosi także mieszkańców do udziału w konkurencjach rowerowych i rowerowym torze przeszkód oraz wyścigu na dystansie 750 metrów z okazji 750 lat miasta. Koniecznie zabierz swój rower!

 

W Parku Cegielnia w tym dniu znajdziecie mnóstwo różnych konkurencji i dodatkowych atrakcji. Na zumbę zaprosi Joanna Dziedzic - będzie można rozładować emocje i poczuć się jak na wakacjach. Na głodnych czekać będzie Strefa Smakosza, gdzie będzie można zakupić pyszne potrawy, grillowane przekąski, napoje i lemoniady. Wraz z Policją pojawi się specjalny symulator jazdy na jednośladzie.

 

Specjalnie dla fanów indywidualnych gier i zabaw przygotowana zostanie strefa sportowa m.in., ze stanowiskami do gry w tenisa stołowego, boisko do badmintona, cymbergaj, piłkarzyki, równoważnia czy refleksomierz. Gdy już się zmęczymy po całym dniu atrakcji, to warto wybrać się na jogę, którą poprowadzi Małgosia Kubica. Nie przegap tego dnia, ze swoim rowerem lub bez niego przybywaj do Parku Cegielnia. Start o godzinie 13:00!

 

Ramowy program imprezy w punkcie centralnym i na scenie:

 

13.00 - Oficjalne otwarcie /scena/

13.00 - Pokazy - Dirt Jumping /plener/

13.45 - Uliczny spektakl teatralny /plener/

14.00 - Pokazy – Dirt Jumping II /plener/

14.30 - Rozpakuj tajemniczy kuferek /scena/ dla najmłodszych

15.00 - Zumba dla wszystkich – Joanna Dziedzic - Szkoła Tańca i animacji „Tańczymy” I /scena/

15.45 - Uliczny spektakl teatralny II /plener/

16.00 - Dirt Jumping III/ /plener/

16.30 - Rozpakuj tajemniczy kuferek albo dobra zabawa /scena/

17.00 - Zumba dla wszystkich – Joanna Dziedzic - Szkoła Tańca i animacji „Tańczymy” I /scena/

17.45 - Uliczny spektakl teatralny III /plener/

18.00 - Dirt Jumping IV /plener/

18.30–19.15 - Joga z Małgorzatą Kubica /scena/

19.30 - Dirt Jumping V /plener/

 

Ponadto dodatkowe atrakcje czynne w godz. 13:00 – 19:30 na terenie Parku Cegielnia:

 

Spotkanie i wywiady z zawodnikami – sesja zdjęciowa,

Animacje i przejażdżki na zabytkowych rowerach,

Akademia bezpiecznego rowerzysty – rowerowy tor szkoleniowy

Symulator jazdy na jednośladzie,

Konkurencje rowerowe dla najmłodszych – Miasteczko ruchu drogowego,

Rowerowy tor przeszkód – konkurencje rowerowe dla dzieci,

Strefa dmuchańców i animacji, a w nich ścieżki sensoryczne, tor przeszkód, kącik konstruktora, basen z piłeczkami, wielkie bańki mydlane, gry XXL, zabawy z chustą,

Stanowisko HEME OF TEDDY – animacje w języku angielskim, malowanie buziek, malowanie balonów, bańki mydlane

Stanowisko Centrum pielęgnacji Novgage: kosmetyki marki premium, komputerowe badanie skóry, masaż kapsułką, zdrapki z nagrodami,

Stanowisko podologiczne, mini porady, zaproszenie na zabiegi

Warsztaty w bulle,

Stanowiska rekreacyjne,

Konkurencje rekreacyjno – sportowe w strefie sportu,

Punkt gastronomiczny ze strefą Smakosza.

 

 

Źródło/fot: Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Żorach

 

Żorski Dzień Rodziny już w niedzielę w Parku Cegielnia! Przed nami moc ekstremalnych wrażeń!

13 lipca 2022
Żorski Dzień Rodziny już w niedzielę w Parku Cegielnia! Przed nami moc ekstremalnych wrażeń!