ŻORY. 34 laptopy trafiły do dzieci z rodzin popegeerowskich
02 czerwca 2022

ŻORY. 34 laptopy trafiły do dzieci z rodzin popegeerowskich

Tegoroczny Dzień Dziecka z pewnością na długo pozostanie w pamięci 34 dzieci z rodzin popegeerowskich, mieszkających w mieście. W siedzibie Urzędu Miasta Żory odebrały one z rąk Waldemara Sochy – Prezydenta Miasta Żory sprzęt komputerowy, zakupiony dzięki środkom z Unii Europejskiej.
 

Projekt pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Celem tego programu jest wyeliminowanie ograniczeń związanych z deficytem w dostępie do sprzętu komputerowego i Internetu przez dzieci i młodzież, które realizują obowiązek szkolny na terenach popegeerowskich.

Realizowany projekt zakłada wsparcie przy zakupie sprzętu komputerowego dla dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin, których przodkowie byli pracownikami byłych PPGR-ów. Miasto Żory pozyskało na jego realizację 85 000,00 zł.

W ramach tego programu 34 dzieci z Żor otrzymało laptopy z zainstalowanym pakietem biurowym LibreOffice oraz torbami do ich przenoszenia. Sprzęt ma wspierać te dzieci i młodzież w nauce zdalnej.

Źródło: UM w Żorach

fot. UM w Żorach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl