Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Choć biathlon kojarzy nam się przede wszystkim z zimą, to także bez śniegu można świetnie bawić się tą dyscypliną sportu. Już w sobotę, 30 kwietnia w Żorach odbędzie się pierwsza w tym roku impreza z cyklu „Biathlon Dla Każdego”.

Tegoroczna edycja „Biathlon Dla Każdego” liczy dziesięć imprez. Premierowe zawody rozegrane zostaną 30 kwietnia, od godz. 11:00 w Parku Cegielnia w Żorach.

W maju wydarzenie zawita do Krosnowic, Czarnego Boru, Jeleniej Góry, Ptaszkowej i Zakopanego, w czerwcu do Lubichowa, a we wrześniu po wakacyjnej przerwie do Szczytnej, Mieroszowa i Piechowic.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią wraca rywalizacja w ramach kategorii open, która w bieżącej edycji obejmuje osoby urodzone od 2006 roku. Młodsi będą zmagać się w ramach swoich kategorii wiekowych: K1/M1 (2012-2014), K2/M2 (2009-2011), K3/M3 (2007-2008).

Udział w zawodach – podobnie jak przy okazji poprzednich edycji – jest całkowicie bezpłatny.

Do wygrania będą nie tylko pamiątkowe medale i dyplomy, ale też cenne nagrody – wraca bowiem rywalizacja w ramach Family Cup. Prowadzona będzie również klasyfikacja generalna, która wyłoni nowych mistrzów „Biathlonu Dla Każdego”.

Zapisy prowadzone są wyłącznie elektronicznie przez stronę internetową

 

Źródło: UM w Żorach

 

ŻORY. Biegaj, strzelaj, baw się - Biathlon Dla Każdego w Parku Cegielnia

13 kwietnia 2022
ŻORY. Biegaj, strzelaj, baw się - Biathlon Dla Każdego w Parku Cegielnia