ŻORY. Małżeństwa na medal! Prezydent Miasta spotkał się z parami świętującymi 50. i 60. rocznicę ślubu
03 czerwca 2022

ŻORY. Małżeństwa na medal! Prezydent Miasta spotkał się z parami świętującymi 50. i 60. rocznicę ślubu

Wyjątkowe okazje wymagają szczególnego uczczenia, dlatego też w pięknie udekorowanej sali domu przyjęć „Arkadia” zorganizowano spotkanie, na które Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory zaprosił pary małżeńskie, które w ostatnim czasie świętowały 50. oraz 60. rocznicę ślubu. Podczas uroczystości zacni jubilaci otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Spotkania Prezydenta Waldemara Sochy z jubilatami mają długą tradycję i są doskonałym sposobem na wyróżnienie żorskich małżeństw, świętujących Złote Gody i dalsze, imponujące rocznice małżeńskiego stażu. -

- Chciałbym Wam podziękować za to, co zrobiliście dla rodzin, miasta i kraju. To wy poświęciliście na to swoją energię, swoją pracę – dla młodszych lat. To dzięki Waszym staraniom i pracy żyjemy w kraju, który się rozwija i pięknieje. Za to, w imieniu wszystkich mieszkańców naszego miasta, składam wyrazy uznania i wdzięczności. Jesteście ważną częścią naszej społeczności. Potrzebujemy Waszej mądrości, doświadczenia życiowego i doradztwa - powiedział podczas spotkania Prezydent Żor, a następnie złożył jubilatom życzenia zdrowia, pogody ducha oraz optymizmu.

Wszyscy zaproszeni na uroczystość jubilaci otrzymali z rąk Waldemara Sochy listy gratulacyjne, piękne kwiaty oraz kosze podarunkowe, a pary świętujący 50 rocznicę zawarcia ślubu zostały także odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Tym zaszczytnym wyróżnieniem uhonorowanych zostało 41 par małżeńskich:

Marianna Bogusław Białowowie, Barbara i Wenecjusz Biazikowie, Krystyna i Ryszard Bieliccy, Kazimiera i Andrzej Bilowie, Danuta i Jacek Boratyńscy, Bogumiła i Stefan Chełmeccy, Gertruda i Jan Dworokowie, Teresa i Jan Dźwierzyńscy, Halina i Piotr Gawliczkowie, Otylia i Józef Grymanowie, Władysława i Stanisław Hajdukowie, Kazimiera i Edward Hałasowie, Weronika i Bogdan Jędrzejkowie, Barbara i Stefan Jurcabowie, Maria i Karol Kałusowie, Teodora i Wiktor Kaniowie, Salomea i Robert Karwotowie, Ludgarda i Stefan Kempni, Krystyna i Władysław Kędzierscy, Stanisława i Mieczysław Łukasikowie, Teresa i Tadeusz Machoczkowie, Anna i Jan Nagórni, Małgorzata i Jan Niziołkowie, Janina i Wiesław Obarowie, Julia i Tadeusz Orłowscy, Teresa i Józef Paszkowscy, Róża i Józef Pawlasowie, Anna i Janusz Płaczkowie, Dorota i Bronisław Polokowie, Genowefa i Zdzisław Przybyłowie, Halina i Jan Rerychowie, Krystyna i Józef Ritau, Jadwiga i Lucjan Różyccy, Krystyna i Jerzy Szczepkowscy, Ilona i Jan Szymczykowie, Danuta i Szczepan Ślesińscy, Małgorzata i Bogdan Ślezionowie, Aniela i Stefan Śliwowie, Władysława i Karol Tłuczkiewiczowie, Halina i Sergiusz Tużańscy oraz Stefania i Alojzy Ziółkowscy.

W gronie jubilatów obchodzących w tym roku Diamentowe Gody, czyli 60. rocznicę ślubu znalazło się natmiast sześć par: Maria i Józef Bańczykowie, Róża i Józef Dzidowie, Maria i Alojzy Kempni, Elżbieta i Antoni Paryszowie, Teresa i Jan Szałkowscy oraz Krystyna i Herbert Szpitalni.

Uroczystość występami artystycznymi uświetnili kwartet smyczkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach oraz Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Osiny”, który od wielu lat towarzyszy jubilatom podczas uroczystych spotkań z Prezydentem Miasta, przypominając im popularne śląskie melodie.

Szanownym Jubilatom gratulujemy pięknych rocznic i życzymy wiele szczęścia, zdrowia i radości na dalsze wspólne lata życia!


Zachęcamy pary, które w najbliższym czasie będą świętowały 50., 60. i 65. rocznicę ślubu do zgłaszania się do Urzędu Stanu Cywilnego, mieszczącego się w siedzibie Urzędu Miasta Żory przy Rynku 9, tel. 32 43 48 126/127, e-mail: usc@um.zory.pl.

 

 

 

 

Źródło: Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Żorach

fot. Materiały prasowe

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl