Noc Muzeów, ożywianie miasta, kultura nocna, darmowe wydarzenia, edukacja, sztuka, interaktywne wystawy, lokalna społeczność, dostępność kultury
13 maja 2024

Żory: Noc Muzeów pełna atrakcji: Teatr, muzyka i tajemnice w muzeach!

Tegoroczna Noc Muzeów w Żorach obiecuje być wyjątkowo atrakcyjna. Już w sobotę, 18 maja, mieszkańcy oraz goście będą mieli okazję bezpłatnie zwiedzić Muzeum Miejskie, Muzeum Ognia oraz Pałac Baranowice. Bogaty program wydarzeń na ten wieczór z pewnością zadowoli każdego miłośnika kultury i sztuki.

 

Rozpoczęcie o godzinie 18:00 w Muzeum Miejskim, gdzie odbędzie się przedstawienie Teatru Lalek Marka Żyły pt. „Walizki z różnych stron świata”. Spektakl, stworzony z pasji do lalek i teatru, zapewni doskonałą rozrywkę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 

O 19:30 zaplanowano ceremonię wręczenia statuetki Muzeona, nagrody przyznawanej przyjaciołom Muzeum. Następnie, o godzinie 20:00, rozpocznie się koncert muzyki etno, w którym wystąpią Noums Dembele i Anika Kamińska, prezentujący zachodnioafrykańskie brzmienia na tradycyjnych instrumentach.

 

O 21:30 przewidziano spotkanie z Alicją Gmyr, znaną kolekcjonerką unikatowych egzemplarzy lalek Barbie. Dodatkowo, od 17:00 do 23:00, zwiedzający będą mieli okazję bezpłatnie oglądać stałe i czasowe wystawy w Muzeum, w tym „Świadomość. Anna Flaga. Malarstwo”.

 

W Pałacu Baranowice również nie zabraknie atrakcji. Od 17:00 do 23:00 będzie można zwiedzać stałą ekspozycję, a o 21:00 rozpocznie się oprowadzanie z udziałem autora wystawy, mgr Damianem Halmerem. Dla najmłodszych o 19:00 zaplanowano spotkanie z Edukacją Regionalną, a o 22:00 dla odważnych dorosłych – opowieści o śląskich straszkach.

 

Muzeum Ognia zaprasza od 18:00 do 23:00 na nocne zwiedzanie, w tym pokaz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej Rogoźna o godzinie 18:00, który z pewnością dostarczy wielu emocji.

 

Czekają na Was niezapomniane wrażenia i fascynujące odkrycia podczas tej magicznej nocy w muzeach. Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców oraz turystów do wspólnego celebrowania kultury i historii miasta!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Noc Muzeów, ożywianie miasta, kultura nocna, darmowe wydarzenia, edukacja, sztuka, interaktywne wystawy, lokalna społeczność, dostępność kultury