ŻORY. Przez cały weekend Rynek tętnił życiem!
20 grudnia 2022

ŻORY. Przez cały weekend Rynek tętnił życiem!

To były trzy dni pełne atrakcji na żorskim Rynku. Od piątku, 16 grudnia do niedzieli, 18 grudnia żorzanie i przybyli goście mogli podziwiać koncerty i ciekawe spektakle oraz brać udział w innych wydarzeniach, które odbywały się w ramach Jarmarku Świątecznego. Sponsorem głównym imprezy była firma Nifco Korea Poland Sp z o.o.

 

Pierwszego dnia na scenie zaprezentowano spektakl Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja w wykonaniu Teatru Katarynka. Najmłodsi mogli poznać musicalową opowieść o przyjacielskim i pomocnym bałwanku oraz królowej, której serce zamarzło. Następnie odbył się niezwykły spektakl, w wykonaniu Isafiry oraz Marfata. Artyści za pomocą ognia i światła zaprezentowali widowiskowe fireshow. Na zakończenie wieczoru zagrała również kapela góralska Hajduk ze Szczyrku, wprowadzając na Rynku iście świąteczny klimat. Ze sceny można było usłyszeć zarówno typowo góralskie pieśni, jak i znane i lubiane kolędy i pastorałki.

 

W sobotę mieszkańcy zebrali się na Wielkiej Wigilii. Wydarzenie rozpoczął Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory, który w imieniu władz miasta złożył całej żorskiej społeczności najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżąjącego się Nowego Roku. Następnie harcerze z żorskiego hufca ZHP na ręce Prezydenta Żor oraz Piotra Kosztyły - Przewodniczącego Rady Miasta przekazali Betlejemskie Światło Pokoju.

Po części oficjalnej, na wszystkich czekał darmowy poczęstunek - barszcz, krokiety z kapustą i grzybami oraz tradycyjna śląska moczka, przygotowane przez pracowników żorskiego Zakładu Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja” O doskonałe humory i świetną zabawę zadbał zespół Nivel, prezentując autorski repertuar oraz świąteczne utwory. Na scenie pojawili się również soliści i zespoły wokalne z Miejskiego Ośrodka Kultury. Tego dnia swój pokaz fireshow w tematyce świąteczno-zimowej przedstawiła raz jeszcze Isafira.

Również niedziela przyniosła ze sobą moc atrakcji. Zaczęło się od licznych sportowo-rekreacyjnych aktywności, które zaserwował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Mowa o zabawach, animacjach i warsztatach w ramach Świątecznej Sportowej Bajkolandii. Gwiazdą Jarmarku była natomiast Arka Noego. Zespół przyciągnął na Rynek tłumy ludzi, którzy mimo mroźnego wieczoru świetnie się bawili.

Zwieńczeniem całego Jarmarku był wjazd na Rynek Świątecznych Samochodów, które po przejeżdzie przez różne dzielnice miasta, zaparkowały właśnie na Starówce. Organizatorem tego wydarzenia było żorskie stowarzyszenie Race For Victory.

 

Źródło/fot: Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Żorach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl