ŻORY. Przyjdź na rynek i dowiedz się więcej o autyzmie
26 kwietnia 2022

ŻORY. Przyjdź na rynek i dowiedz się więcej o autyzmie

Już po raz kolejny Miasto Żory włączyło się w akcję pn. „Kwiecień – Światowy Miesiąc Wiedzy na temat autyzmu”. W najbliższy czwartek, 28 kwietnia na żorskim rynku odbędzie się impreza, podczas której będzie można lepiej poznaj i zrozumieć autyzm.

 

Choć autyzm po raz pierwszy został opisany już ponad 75 lat temu, to wciąż nie został do końca wyjaśniony. Objawy autyzmu dotyczą głównie nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, umiejętności komunikowania się i przywiązania do schematów.

 

Więcej na temat tego zaburzenia będzie można dowiedzieć się już w najbliższy czwartek, 28 kwietnia. O godzinie 12:00 na żorskim rynku rozpocznie się finał akcji pn. „Kwiecień – Światowy Miesiąc Wiedzy Na Temat Autyzmu”.

 

Stanowi on podsumowanie działań prowadzonych przez cały miesiąc w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych, które miały przybliżyć ten rodzaj niepełnosprawności. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu!

 

Podczas tegorocznego finału odbędą się między innymi bezpłatne warsztaty, wystawa, przedstawienie teatralne i wiele innych atrakcji, które pozwolą pogłębić wiedzę na temat autyzmu. W ten czwartek czeka nas wspaniały czas zabawy i nauki, dla najmłodszych przygotowano, malowanie twarzy oraz bańki mydlane, a każdy zainteresowany poprzez konsultację ze specjalistami będzie mógł dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy na temat diagnozowania oraz codziennego funkcjonowania z autyzmem.

Dodatkowo w godzinach 12:00 - 15:00 czyli podczas trwania całej imprezy będzie możliwość bezpłatnego skorzystania z karuzeli „Żorzanki”.

 

Źródło: UM w Żorach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl