Żory w zielonej sieci Partnerskiej Inicjatywy Miast. Goście wyjechali pełni pozytywnych wrażeń!
24 sierpnia 2022

Żory w zielonej sieci Partnerskiej Inicjatywy Miast. Goście wyjechali pełni pozytywnych wrażeń!

Wspieranie zintegrowanego i równoważnego rozwoju polskich miast jest głównym celem nowej edycji Partnerskiej Inicjatywy Miast. Żory są jednym z 10 miast w Polsce włączonych do sieci zielonej. W ramach wymiany dobrych praktyk w naszym mieście gościła delegacja, złożona z wyjątkowych gości.

 

Partnerska Inicjatywa Miast to projekt powołany do życia, by wyjść naprzeciw wyzwaniom związanych z rozwojem miast i wspierać go m.in. przez wymianę doświadczeń czy usługi eksperckie. Żory zostały jednym z 10 miast-członków sieci zielonej, wybranych przez Komisję Oceny Projektów, składającą się z przedstawicieli Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz ekspertów Banku Światowego.

 

Właśnie przedstawiciele tych instytucji, a także pozostałych miast-członków sieci zielonej, czyli: Gdańska, Kostrzyna nad Odrą, Lublina, Międzyrzeca Podlaskiego, Raciborza, Rudy Śląskiej, Słupska, Uniejowa i Żyrardowa, odwiedzili w minionym tygodniu Żory, by wymienić się dobrymi praktykami i wzajemnie inspirować się do podejmowania skutecznych działań, związanych z zarządzaniem terenami zielonymi w mieście. Wizytacja obejmowała teren Parku Cegielnia, Parku Piaskownia oraz kąpieliska „Śmieszek”. Wcześniej delegacja wizytowała tereny zielone w Raciborzu oraz Rudzie Śląskiej.

 

- Goście wyjechali z Żor pełni pozytywnych wrażeń, a dla nas to spotkanie było bardzo inspirujące. Uczestnictwo w Partnerskiej Inicjatywie Miast daje nam szansę na nowe spojrzenie i pomysły, które sprawią, że Żory będą jeszcze lepszym miejscem do życia – podkreśla Joanna Fudali, zastępca naczelnika Wydziału Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Żory.

 

Źródło/fot: Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Żorach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl