Piknik w Kurorcie, Park Zdrojowy, historia uzdrowisk, jazz nowoorleański, Zygi Jazz Band, Těšínské Divadlo, polskie piosenki międzywojenne, wystawa zabytkowych samochodów, moda międzywojenna, Kasyno Zdrojowe, atrakcje dla dzieci, piknik historyczny, kultura lat 20. i 30., stroje epoki, darmowe wydarzenia
23 kwietnia 2024

Żory: Weź udział w akcji sprzątania Gichty z okazji Dnia Ziemi!

Światowy Dzień Ziem ma na celu uświadomienie społeczeństwu jak kruchy jest nasz ekosystem i co możemy zrobić dla naszej planety! Z tej okazji Urząd Miasta Żory zaprasza wszystkich chętnych do udziału w sprzątaniu „Gichty” - jednego z ulubionych miejsc żorzan oraz mieszkańców całego regionu, tłumnie odwiedzane przez biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów.

 

Akcja sprzątania lasu odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia. Początek o godzinie 10:00. Zbiórka przy wejściu na teren Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Park Piaskownia” w Żorach. Podczas akcji będą odbywały się konkursy ekologiczne z nagrodami. Miasto Żory zapewnia uczestnikom worki na śmieci oraz rękawice i pamiątkowe podziękowania.


Informacje dla uczestników:

  • ubranie: ubierz się adekwatnie do warunków pogodowych, weź kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy i nakrycie głowy. Najlepiej sprawdzą się zakryte buty lub kalosze,

  • prowiant: jeśli potrzebujesz, na trasę weź ze sobą wodę i coś do przegryzienia.

  • przydatne mogą być chwytaki do śmieci: ułatwiają sprzątanie, zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych i zarośniętych. Do kupienia w sklepach ogrodniczych lub online.

Zabezpiecz się przed kleszczami stosując środki przeciw kleszczom oraz zakładając długie spodnie i bluzę z długim rękawem.

Na zakończenie organizatorzy zaproszą wszystkich aktywnych uczestników na ognisko z kiełbaskami w Parku Piaskownia, które rozpocznie się około godz. 12:30. Akcja organizowana jest przez Urząd Miasta Żory we współpracy z Nadleśnictwem Rybnik oraz Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych.

 

 

Telefon kontaktowy w trakcie akcji: 795-449-508

 

Dane kontaktowe organizatora akcji:
Wydział Inżynierii Środowiska
Urząd Miasta Żory
Rynek 9 (biuro nr 105 – I piętro)
tel. 32 43 48 172, 32 43 48 112, 32 43 48 165
email:
is@um.zory.pl

 

 

 

 

 


 


 

Źródło/fot: Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Żorach