ŻORY. Zrób zakupy bezpośrednio od rolnika przy miejskim targowisku
22 lipca 2022

ŻORY. Zrób zakupy bezpośrednio od rolnika przy miejskim targowisku!

Od lipca na terenie parkingu, zlokalizowanego tuż za targowiskiem miejskim w Żorach przy ul. Folwareckiej, rolnicy i ich domownicy mogą bezpośrednio sprzedawać wytworzone przez siebie produkty rolne i spożywcze.

 

Handel produktami rolnymi i spożywczymi oraz wyrobami rękodzieła wytworzonymi w gospodarstwach rolnych prowadzony jest bezpośrednio przez rolników i ich domowników w każdy piątek i sobotę.

 

- To doskonała okazja, by kupić świeże owoce, warzywa czy naturalne przetwory i mieć pewność, że pochodzą z naszej najbliższej okolicy. W ten sposób dostajemy doskonałe produkty, a jednocześnie wspieramy lokalnych rolników – podkreśla Adrian Lubszczyk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory.

 

W związku z wprowadzonymi zmianami, zwracamy się do mieszkańców z prośbą, aby przyjeżdżając na zakupy na targowisko przy ul. Folwareckiej nie zajmowali wyznaczonych miejsc parkingowych. Są one oznaczone tabliczkami i w piątki oraz soboty zarezerwowane są wyłącznie dla rolników w celu prowadzenia handlu.

 

Źródło: Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Żorach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl