Piknik w Kurorcie, Park Zdrojowy, historia uzdrowisk, jazz nowoorleański, Zygi Jazz Band, Těšínské Divadlo, polskie piosenki międzywojenne, wystawa zabytkowych samochodów, moda międzywojenna, Kasyno Zdrojowe, atrakcje dla dzieci, piknik historyczny, kultura lat 20. i 30., stroje epoki, darmowe wydarzenia
16 kwietnia 2024

Zostawiła wnuczkę w autobusie mając 2,5 promila!

Dzięki spostrzegawczości i prawidłowej reakcji pasażera, odnaleziono 50-letnią kobietę, która... zapomniała o swojej wnuczce. Zapłakaną, 5-letnią dziewczynkę, zauważono samą w autobusie. Szybko okazało się, że zgubiła ją babcia, która mając w organizmie blisko 2,5 promila, wysiadła na wcześniejszym przystanku, zostawiając dziecko samo w autobusie…


W niedzielę przed 14.00 dyżurny komisariatu V otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która znajdując się pod wyraźnym wpływem alkoholu, sprawowała „opiekę” nad małym dzieckiem. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w autobusie na końcowym przystanku w Halembie, trafił on na zapłakane dziecko, które zgubiło babcię. Razem z młodym mężczyzną i dziewczynką, poszli szukać kobiety, która jechała wcześniej z dzieckiem autobusem.


Na przedostatnim przystanku zastali oni pijaną kobietę-babcię 5-latki. Rudzianin zawiadomił o zajściu rudzkich policjantów, którzy zaopiekowali się dziewczynką. Jej babcia została poddana badaniu trzeźwości, które wykazało u niej blisko 2,5 promila alkoholu.


Mundurowi zadzwonili po rodziców dziewczynki. 5-latka została przekazana ojcu, który przyjechał na komisariat. Zaopiekował się on również nieodpowiedzialną 50-latką, która zostawiła wnuczkę w autobusie, zapominając o niej.


Kobieta po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchana i usłyszy zarzuty. Śledczy z rudzkiej „piątki” zebrane w sprawie dowody przekażą do sądu rodzinnego.

 

 

Źródło: KMP Ruda Śląska