Zupa Wigilijna na pszczyńskim rynku
14 grudnia 2022

Zupa Wigilijna na pszczyńskim rynku

Pyszną zupą pieczarkową będzie można posilić się w niedzielę 18 grudnia na pszczyńskim rynku. Tego dnia posiłek trafi także do pszczyńskich jadłodzielni.

 

 

Tradycja rozlewania wigilijnej zupy ma w naszym powiecie kilkanaście lat. W niedzielę przed świętami na rynku stanie kocioł z parującą pieczarkową, którą jak zwykle ugotują strażacy z OSP Pszczyna. Zupa będzie serwowana od godz. 11.00 do ostatniej porcji.

 

- Ciepłym posiłkiem dzielimy się z potrzebującymi. Od godz. 9.00 słoiki z zupą będziemy dostarczać do trzech pszczyńskich jadłodzielni przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św., przy kościele pw. Wszystkich Świętych, a także przy Domu Błękitnego Krzyża im. Matki Ewy przy ul. Paderewskiego 3 w Pszczynie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

 

Organizatorami Zupy Wigilijnej są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Pszczynie, partnerami: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Pszczynie, Uprawa Pieczarek Świerkot z Wisły Wielkiej oraz Producent Marchwi Dzida Produkt z Goczałkowic-Zdroju.


 

Źródło/fot:

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl