Żyj zdrowo w gminie Pawłowice
31 sierpnia 2022

Żyj zdrowo w gminie Pawłowice

Śladem lat ubiegłych, końcem wakacji rozpoczynamy cykl wydarzeń pod hasłem DNI PROMOCJI ZDROWIA W GMINIE PAWŁOWICE, które potrwają do późnej jesieni. Bieg Pawłowicki zorganizowany podczas ostatniego weekendu sierpnia jest jedną z pierwszych imprez, która otwiera Dni Promocji Zdrowia. W sportowych zmaganiach na świeżym powietrzu uczestniczyły zarówno dzieci, jak i dorośli.

 

W ramach promocji zdrowia dla szerokiego grona odbiorców zostały przygotowane różne wydarzenia, wśród których każdy znajdzie coś interesującego. Zdrowy tryb życia to nie tylko uprawianie sportu, ale i świadomość tego jak postępować w codziennym życiu, przybliżą nam to różne wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Już 7 września o godz. 17:00 Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach zaprasza najmłodszych wraz z rodzicami na spektakl pt.: „Bajka o Księciu i złym Smogu” przygotowany przez Teatr Gry i Ludzie z Katowic. Spektakl nie tylko bawi ale i uczy ekologicznej postawy. W kolejnych dniach odbędą się projekcje filmów dokumentalnych. 8 września, o godz. 18:00 wyświetlony zostanie film pt. „Łowcy miodu”, ukazujący życie pszczół w różnych regionach świata i uświadamiający ich niezastąpioną rolę w ekosystemie. Z kolei, 9 września, również o 18:00 wyświetlony zostanie film „Życie animowane”. Dokument obrazujący życie chłopca chorego na autyzm, który komunikował się z bliskimi za pomocą animowanych bajek.


Wstęp na spektakl oraz filmy bezpłatny!


Sporo atrakcji przygotowała również Gminna Biblioteka Publiczna. W ofercie są przede wszystkim wykłady i spotkania m.in. z psycholożką i autorką książki „Jak być szczęśliwym dorosłym bez szczęśliwego dzieciństwa”, z lekarzami, którzy podzielą się z mieszkańcami swoją wiedzą i doświadczeniem. Poruszane będą tematy z dziedziny psychologii, uzależnień, a także dotyczące ludzkiego układu nerwowego oraz funkcjonowania mózgu.


Cykl spotkań odbędzie się pod nazwą „Akademia Zdrowia”.
Poniżej przedstawiamy ich harmonogram:

  • 8 września 2022 r. godz. 17:00 - Jak być szczęśliwym dorosłym bez szczęśliwego dzieciństwa - spotkanie poprowadzi Dr Monika Wasilewska

  • 29 września 2022 godz. 17:00 - Zwierzę zwane człowiek. Homo sapiens w środowisku „naturalnym” - Dr Hab. n. med Tomasz Sawczyn

  • 6 października 2022 r. godz. 17:00 - Zmysły informatorzy układu nerwowego - Dr Hab. n. med Tomasz Sawczyn

  • 7 października 2022 r. godz. 17:00 - "Choroby zakaźne" - dr Beata Celińska

  • 13 października 2022 r. godz. 17:00 - Samookaleczenia – Agnieszka Pawełko

  • 20 października 2022 r. godz. 17:00 - Mózg i Kosmos naszego umysłu - Dr Hab. n. med Tomasz Sawczyn

  • 17 listopada 2022 r. godz. 17:00 - „Fizjologia uzależnień. Skąd się biorą nałogi" - Dr Hab. n. med Tomasz Sawczyn

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Czytelni Głównej GBP. Wstęp wolny.

 

Również w ramach Akademii Zdrowia, 19 września o 17:00 zostaną przeprowadzone warsztaty z pierwszej pomocy i instruktaż udzielania pomocy na fantomie. Wydarzenie odbędzie się w Sali Bankietowej GOK.
Natomiast Gminny Ośrodek Sportu zaprasza na ostatni w tym sezonie Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się w niedzielę 18 września o godzinie 13:00.


Także w ramach Dni Promocji Zdrowia końcem listopada będzie możliwość wykonania bezpłatnego badania mammograficznego, o szczegółach będziemy jeszcze informować.

Zapraszamy do udziału!

 

Źródło: UG Pawłowice

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl